Nowy światłowód, który może przesyłać 1,2 petabitów danych na sekundę
Opracowano światłowód tak cienki jak ludzki włos, który może przesyłać 1,2 petabitów danych na sekundę – 12 milionów razy szybciej niż najszybsze połączenie NBN lub odpowiednik 300 milionów strumieni wideo Full HD.
2018-11-22, 21:42

Nowe technologie


Poprawa prędkości została osiągnięta dzięki sprzęgłu opracowanemu przez naukowców z Macquarie University Photonics Research Center, konstrukcji włókna opracowanego wspólnie przez Uniwersytet Hokkaido i Fujikura Ltd oraz systemu transmisji opracowanego przez National Institute of Information and Communications Technology Japan.

Wykorzystanie danych

Wykorzystanie danych w Internecie rośnie w postępie geometrycznym, ze względu na zmiany takie jak strumieniowanie na żądanie i sztuczna inteligencja oraz szybkie zbliżanie się do ograniczeń istniejących sieci komunikacyjnych.

Badania nad nowymi rodzajami światłowodów, które mogą przenosić bardzo duże ilości danych, doprowadziły do tej pory do powstania grubych włókien, które są podatne na uszkodzenia spowodowane zginaniem i ciągnięciem.

Nowe włókno światłowodowe

4-rdzeniowe 3-modułowe włókno opracowane przez Hokkaido University i Fujikura Ltd ma prawie taką samą szerokość jak istniejące standardowe światłowody, ale może przesyłać 12 razy więcej danych na sekundę. Jego węższa średnica oznacza, że jest mniej podatna na uszkodzenia i może być łatwo okablowana i połączona przy użyciu istniejącego sprzętu, co powoduje znaczne oszczędności w stosunku do innych rodzajów włókien.

Źródło: https://technet-media.pl/sieci-komputerowe/nowy-swiatlowod

KONTAKT / AUTOR
Marcin Wójcik
TECHNET MEDIA Marcin Wójcik
+48 603-344-390
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.