Fizjoterapia - Nowy kierunek studiów w Słupsku
Akademia Pomorska w Słupsku otrzymała zgodę Państwowej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie nowego kierunku studiów - Fizjoterapii. Jest to już trzeci kierunek (po Administracji i Kosmetologii), o który poszerzyła się w tym roku oferta edukacyjna słupskiej uczelni.
2016-01-04, 11:50

Studenci w ramach kierunku będą mogli wybierać spośród trzech atrakcyjnych specjalności: fizjoterapii w pediatrii, rehabilitacji w opiece geriatrycznej oraz fizjoterapii w medycynie uzdrowiskowej.

Fizjoterapia będzie prowadzona przez Instytut Nauk o Zdrowiu, który dysponuje laboratoriami i pracowniami wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt i pomoce dydaktyczne. Dzięki porozumieniom podpisanym przez INoZ z wieloma podmiotami w rejonie Słupska studenci nowego kierunku będą mogli poszerzać swoje praktyczne umiejętności i kompetencje w ramach staży i  praktyk, m.in. w Uzdrowisku Grand Lubicz w Ustce.

Praca po studiach

Absolwenci będą posiadać kwalifikacje zawodowe do podjęcia pracy w  zakładach ochrony zdrowia, szpitalach, przychodniach, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacji, zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach masażu, centrach SPA i fitness.

Nabór

Już 30 grudnia 2015 uczelnia uruchomiła rekrutację na nowy kierunek. Dokumenty można składać do 14 lutego, zaś pierwsze zajęcia rozpoczną się od semestru letniego w dniu 22 lutego 2016 r.

Źródło: 10minut.tv

KONTAKT / AUTOR
Marcin Wójcik
TECHNET MEDIA Marcin Wójcik
+48 603-344-390
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.