Słupsk i Lębork dostały pieniądze na transportowe rewolucje
5 autobusów ekologicznych i bilet elektroniczny w Słupsku, a w Lęborku nowe autobusy z biletomatami, ścieżki rowerowe i parkingi – to wszystko dzięki środkom unijnym.
2017-09-12, 23:54

Pieniądze na transportowe rewolucje

Dzisiaj, we wtorek 12 września br. marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali umowy o dofinansowanie z funduszy europejskich realizacji węzłów przesiadkowych w Lęborku i Słupsku. Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego inwestycje otrzymały dotację ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Węzeł transportowy w Słupsku

W ramach projektu powstanie w Słupsku węzeł o znaczeniu krajowym, integrujący różne środki transportu zbiorowego. Zakres prac obejmie budowę dworca autobusowego powiązanego tunelem z dworcem kolejowym oraz parkingami „park&ride”, „bike&ride” oraz „kiss&ride”. W ramach inwestycji zakupionych zostanie 5 autobusów ekologicznych oraz wprowadzony będzie bilet elektroniczny. Całkowita wartość projektu to blisko 45 mln zł, z czego ponad 33 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.

Realizacja projektu spowoduje wzrost mobilności mieszkańców korzystających ze zbiorowego transportu publicznego i poprawi dostępność Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Słupska. Przewiduje się, że z dofinansowanej infrastruktury oraz nowego taboru pasażerskiego skorzysta rocznie 14,5 mln osób. Podniesiony zostanie również standard usług transportowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. Poprawi się bezpieczeństwo i warunki ruchu kołowego, rowerowego i pieszego.

Projekt zostanie zrealizowany do końca czerwca 2022 r.

Wiadomości Słupsk - 10minut.tv

KONTAKT / AUTOR
Marcin Wójcik
TECHNET MEDIA Marcin Wójcik
+48 603-344-390
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy