Fizjoterapia - Nowy kierunek studiów w Słupsku
Akademia Pomorska w Słupsku otrzymała zgodę Państwowej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie nowego kierunku studiów - Fizjoterapii. Jest to już trzeci kierunek (po Administracji i Kosmetologii), o który poszerzyła się w tym roku oferta edukacyjna słupskiej uczelni.
2016-01-04, 11:50

Studenci w ramach kierunku będą mogli wybierać spośród trzech atrakcyjnych specjalności: fizjoterapii w pediatrii, rehabilitacji w opiece geriatrycznej oraz fizjoterapii w medycynie uzdrowiskowej.

Fizjoterapia będzie prowadzona przez Instytut Nauk o Zdrowiu, który dysponuje laboratoriami i pracowniami wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt i pomoce dydaktyczne. Dzięki porozumieniom podpisanym przez INoZ z wieloma podmiotami w rejonie Słupska studenci nowego kierunku będą mogli poszerzać swoje praktyczne umiejętności i kompetencje w ramach staży i  praktyk, m.in. w Uzdrowisku Grand Lubicz w Ustce.

Praca po studiach

Absolwenci będą posiadać kwalifikacje zawodowe do podjęcia pracy w  zakładach ochrony zdrowia, szpitalach, przychodniach, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacji, zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach masażu, centrach SPA i fitness.

Nabór

Już 30 grudnia 2015 uczelnia uruchomiła rekrutację na nowy kierunek. Dokumenty można składać do 14 lutego, zaś pierwsze zajęcia rozpoczną się od semestru letniego w dniu 22 lutego 2016 r.

Źródło: 10minut.tv

KONTAKT / AUTOR
Marcin Wójcik
TECHNET MEDIA Marcin Wójcik
+48 603-344-390
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy